Autobusy do Londynu – Święta w Anglii

Obowiązkowym elementem każdych świąt Bożego Narodzenia w UK jest oczywiście choinka. Najlepiej, żeby była świeża i prosto z lasu, a nie sztuczna. Zapach świeżego świerku czy jodły to specyficzny zapach tradycyjnych, angielskich świąt Bożego Narodzenia. Ale oczywiście, choinkę trzeba ubrać i upiększyć, by wyglądała pięknie i wesoło. W dawnych czasach, choinki były ubierane we własnoręcznie robione ozdoby choinkowe z papieru, siana, czy suszonych owoców, które wieszało się na drzewku.

Na choinkę można było wieszać na przykład zasuszone plasterki owoców pomarańczy, czy cytryny. W przeszłości ,oczywiście wieszało się również cukierki o różnych kształtach, w kolorowych pazłotkach i papierkach. Nie wspominając już o koniecznych na choince pierniczkach wypiekanych już długo wcześniej przed świętami, by w domu pięknie pachniało świąteczną atmosferą. Obecnie, stawia się na bardziej ekonomiczny sposób ozdabiania choinki, jakim są wszędzie dostępne szklane bombki. Takie ozdoby choinkowe mogą być oczywiście piękne i stylowe, ale większość tanich i ogólnodostępnych bombek na rynku jest tendencyjna i prymitywnie wykonana.

Warto więc jest zainteresować się bombkami i ozdobami choinkowymi prezentowanymi przez różne galerie artystyczne, czy firmy produkujące bombki artystyczne ze szkła sodowego. Bombki tworzone są z różnego rodzaju szkła, między innymi ze szkła sodowego, barwionego na różne barwy, lub kolorowanego w różne wzory, rysunki. Najpiękniejsze są bombki ze szkła sodowego ręcznie dmuchane i potem ręcznie dekorowane przez artystów plastyków. Dużo tego rodzaju bombek i tradycyjnych ozdób choinkowych można znaleźć w polskich cepeliach. Są tam bombki z wzorami, gładkie, przezroczyste bombki szklane, małe porcelanowe aniołki, czy przezroczyste choineczki .

A nawet bardzo oryginalne ozdoby choinkowe jak bombki haftowane z ozdobnych nici. Bombki ze szkła sodowego wykonywane są w różnych wymiarach, zazwyczaj są to rozmiary od sześćdziesięciu do dwustu milimetrów. Bombki malowane są ręcznie w różne wzory, na przykład zimowe, urocze krajobrazy, choinki, przedstawiane są sceny z biblijnego narodzenia Pańskiego, stajenka, zwierzęta, Święty Mikołaj i sanie z reniferami i wiele innych wesołych wzorów. Ozdoby choinkowe dają bardzo dużo świątecznemu wystrojowi wnętrz, postarajmy się , by nasze następne święta były pełne koloru, uroku i elegancji.

Jeśli wybierasz się na święta do UK, skorzystaj z polecanego przewoźnika busdoanglii24.pl, który obsługuje transporty osób do Anglii i z powrotem.